Depilacja bikini w domu – jak się za to zabrać?

Już w czasach starożytnych ideałem piękna była kobieta zupełnie pozbawiona owłosienia na ciele. Podobnie jest i dzisiaj. Kobiety golą nie tylko pachy czy nogi, ale i okolice intymne. Jest to szczególnie ważne w okresie letnim, gdy często nosi się kostiumy kąpielowe, krótkie spódniczki czy topy.

Czym depilować miejsca intymne?

Najprostszym rozwiązaniem jest użycie zwykłej maszynki do golenia. Ta metoda sprawdza się wówczas, gdy na depilację nie ma zbyt wiele czasu. To metoda bezbolesna, tania i szybka, ale niestety mało skuteczna. Włosy zaczynają odrastać już po 1-2 dniach i są ostre. Czasem na skórze pojawiają się również mało estetyczne krostki.
Kobiety, które są bardzo wrażliwe na ból czy posiadają problemy naczynkowe najczęściej decydują się na depilację z użyciem specjalnych żeli czy kremów. To również metoda bezbolesna. Przy okazji nie zaburza ona struktury włosów, które odrastają delikatniejsze. Dodatkowo pojawiają się dopiero po kilku dniach. Są jednak kobiety, u których środki chemiczne powodują reakcję uczuleniową.

Skuteczną metodą depilacji okolic intymnych jest wykorzystanie wosku. Jest to jednak propozycja tylko dla kobiet odpornych na ból. W tym przypadku owłosienie usuwane jest z większością cebulek. Skuteczność zabiegu to aż 4-5 tygodni. Poza tym regularne stosowanie wosku powoduje osłabienie włosów, które z czasem stają się coraz to bardziej delikatne i rzadsze. Z drugiej strony jest to metoda bolesna.

Jak prawidłowo używać depilatora

Jak prawidłowo używać depilatora?

Do depilowania okolic intymnych wykorzystać można również depilator elektryczny. Takie urządzenie posiada specjalne sprężynki, które niczym pęseta wyrywają włoski. Depilator bikini sprawia, że problem zbędnego owłosienia znika na około 4 tygodnie. Jednak jest to metoda również dość bolesna. Stąd coraz większą popularnością cieszą się urządzenia wyposażone dodatkowo nakładki masujące czy chłodzące oraz inne akcesoria, które sprawiają, że depilacja jest mniej bolesna.

Depilację depilatorem elektrycznym najlepiej wykonywać po kąpieli, gdy owłosienie jest miękkie. Warto je dodatkowo również nieco podnieść przy pomocy szorstkiej rękawicy. Urządzenie może wówczas łatwiej złapać włoski. Depilatorem należy wykonywać po ciele niewielkie, okrężne ruchy, ale nie przyciskając go zbyt mocno do skóry.

A może laserowy depilator?

Laserowy depilator wykorzystywany w warunkach domowych do usuwania włosków używa wiązki światła IPL. Ten rodzaj depilacji jest bardzo skuteczny. Wiązka lasera dociera bowiem do samej cebulki włosa. Tam jest pochłaniana przez melaninę, co powoduje destrukcję cebulek. Depilację laserową najlepiej przeprowadzać w seriach, wówczas jest najbardziej skuteczna. Laserowy depilator bikini działa bowiem tylko na te włosy, które aktualnie znajdują się w fazie wzrostu oraz na te ciemne, które zawierają sporo barwnika. Niestety takie urządzenie nie działa na owłosienie bardzo jasne – siwe czy w odcieniu blondu. W przypadku okolic intymnych włosy są jednak najczęściej ciemne. Depilacja tego typu nie jest polecana jedynie kobietom w ciąży.