Suszarka z jonizacją – hit czy kit?

Dostępność suszarek z jonizacją stała się bardzo powszechna. Kiedyś przeznaczone do stylizacji fryzjerskich lub dla osób mogących wydać większe kwoty, dziś dla praktycznie wszystkich użytkowników suszarek bez względu na majętność. Reklamy producenckie urządzeń z jonizacją sugerują użytkownikom niezbędność tej opcji. Czy oby na pewno ta funkcja jest przydatna i warto poświęcić jej uwagę?

Co to jest jonizacja?

Procedura suszenia włosów polega na wyparowaniu wody przez ciepłe powietrze. Przez proces podgrzewania włosów i skóry głowy wytwarzają się na ich powierzchni związki dodatnie nazywane kationami, które powodują ich elektryzowanie się. Włosy suszone prostą suszarką bez jonizacji są trudne do ułożenia przez podnoszenie (elektryzację), a także puszące i suche. Dodatkowo ogrzewanie włosów (suszenie) otwiera ich łuski przez co są matowe i szorstkie. Jonizacja ma za zadanie wytworzyć związki przeciwne (ujemne), czyli aniony i zapobiec elektryzacji. Przez neutralizację ładunków dodatnich, włosy układają się bez problemów, łuski się zamykają i poprawiają ich wygląd. Sprawiają nie tylko lepsze efekty wizualne, ale także poprawiają ich strukturę, przez co są zdrowsze. Dodatkowo włosy stają się bardziej podatne na układanie oraz lepiej przyjmują produkty do pielęgnacji.

Jonizacja a koszty

Dodatkowa funkcja w suszarce jaką jest jonizacja nie powoduje wygenerowania dodatkowych kosztów. Na rynku istnieje wiele modeli urządzeń z dodatkowymi funkcjami w przystępnych cenach. Dzięki swoim zaletom, suszarka z jonizacją jest bardzo dobrym wyborem dla osób zmagających się z suchością, matowością czy ogólnym złym wyglądem, także tym spowodowanym używaniem innych środków wytwarzających ciepłe powietrze. Urządzenia takie nie są bardziej narażone na usterki i nie powodują żadnych skutków ubocznych powstających na wskutek użytkowania.

Jaką suszarkę do włosów wybrać

Jaką suszarkę do włosów wybrać?

Szeroki asortyment sklepów sprzedających suszarki pozwala na dobór odpowiednich urządzeń. Do wyboru mamy nawet modele za mniej niż sto złotych z najważniejszymi funkcjami, jonizacją a także zimnym nadmuchem stosowanym pod koniec procesu suszenia. Wybór dużej mocy (nawet do 2300W) sprawia, że włosy bardzo szybko staną się suche. Inna opcją jest suszarka, która oprócz wcześniej przedstawionych funkcji dodatkowo oferuje zadbanie o odpowiednią temperaturę pracy. Również na rynku dostępne są modele ze stopniowanym poziomem nadmuchu i temperatury, a także takie, które do zestawu mają dołączone dyfuzory, koncentratory czy uzupełnione są o zdejmowany filtr siatkowy. Posiadając większą ilość pieniędzy do wydania mamy możliwość kupienia udogodnień i całych zestawów dołączonych do suszarki. Znajdują się w nich nie tylko rozbudowane opcje lecz dużo końcówek do stylizacji, technologi dodatkowych, nietypowych wykończeń czy też różnorodnych materiałów.

Z powodu bardzo dużego wyboru suszarek z jonizacją oraz dodatkowymi funkcjami w zróżnicowanych cenach, które bez problemu można dostosować do ograniczonych funduszy, warto jest kupić suszarkę z tą opcją i sprawić, że włosy będą zdrowe i piękne.