Domowy peeling do ust

Sekretem pięknych i nawilżonych ust jest wykonywanie regularnego peelingu. Kosmetyki z drogerii nie zawsze mają dobry skład, a ich ceny są wygórowane. Warto poświęcić trochę czasu i przygotować peeling w domu, dzięki któremu usuniemy martwy naskórek. Usta po takim zabiegu będą znacznie lepiej wchłaniać pomadkę i dłużej utrzymywać produkt na skórze.

Dlaczego warto robić peeling ust ?

Podczas wykonywania codziennej pielęgnacji twarzy, często zapominamy o ustach i tym, że one również potrzebują nawilżenia. Zwłaszcza zimą, kiedy temperatury są ujemne, warto zwiększyć ochronę ust i sięgać po odpowiednie kosmetyki. Peeling ust zwiększy wchłanialność pomadek i wydłuży ich działanie. Dodatkowo usuwa zanieczyszczenia nagromadzone w kancikach ust oraz poprawia przepływ krwi, redukując zaczerwienienia. Regularne używanie peelingów zapobiega częstemu pękaniu naskórka i nadmiernym wysuszeniu.

Domowy peeling do ust i jego właściwości

  • Co raz więcej kobiet decyduje się na domowe spa, dbanie o siebie w zaciszu domowym wielu sprawia satysfakcję i przyjemność. O usta również można zadbać w naturalny sposób, do wykonania domowego peelingu potrzebny będzie jedynie cukier jako baza, odpowiedzialna za usunięcie naskórka. Następnie wybieramy produkt odpowiedzialny za ich nawilżenie :
  • oliwa z oliwek,
  • olej kokosowy,
  • miód,
  • oliwa z pestek winogron.

Łączymy ze sobą składniki w małym pojemniczku i nakładamy na usta, kolistymi ruchami masujemy wargi, wprowadzamy kosmetyk delikatnie by nie podrażnić skóry. Jeśli usta są popękane, warto przed peelingiem dokładnie je nawilżyć, by naskórek mógł się najpierw odbudować.

Domowy peeling z kawy

Cukier to nie jedyny komponent domowych peelingów, kawa również ma ogromne działanie regenerujące. Odżywia skórę i pobudza komórki do działania. By wykonać taki peeling, potrzebna jest:
– kawa, dokładniej fusy po kawie
-olejki, oliwa z oliwek lub żel do mycia twarzy.
Mieszamy ze sobą produkty do uzyskania spójnej masy, nakładamy na usta i masujemy. Peeling kawowy nie tylko działa na skórę, ale tez na nasze zmysły, zwłaszcza dla osób, które są fanami zapachu kawy.
Tego typu pielęgnację w domu warto wykonywać regularnie, od 2 do 3 razy tygodniowo. W zależności od stanu ust, jeśli skóra jest delikatna, można tą ilość zmniejszyć, ważne by obserwować wargi i dać im to, czego potrzebują.
Piękne, pełne usta to marzenia każdej kobiety. Niestety wiele z nich ma kompleks swoich ust, borykają się z pękającą skóra, rogowaceniem się naskórka. Pomadki często też nie trzymają się na wargach. W takich przypadkach pierwszym i najważniejszym krokiem jest wykonanie odpowiedniego peelingu, zadbanie o usta od podstaw, dopiero potem możemy sięgać po pomadki ochronne. Domowa pielęgnacja jest w stanie zdziałać cuda.