Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Zadbane dłonie to jeden z najważniejszych elementów kobiecej urody. Piękny i staranny manicure wpływa na estetykę wyglądu, dodając klasy i elegancji. Warto więc dowiedzieć się, jak zrobić paznokcie hybrydowe i wystylizować je, by efekt był zadowalający pod kątem wizualnym, a do tego długo utrzymywał się na dłoniach.

Manicure hybrydowy – krok po kroku

Istnieje wiele powodów, dla których hybrydy zyskały tak ogromną popularność. Przede wszystkim ich zaletą jest trwałość – paznokcie po pomalowaniu prezentują się w doskonałej formie nawet przez trzy tygodnie, co w przypadku tradycyjnego lakieru byłoby raczej niemożliwe. Samo robienie takiego manicure również nie jest skomplikowane, dzięki czemu coraz więcej pań decyduje się na zakup domowego zestawu i samodzielne wykonywanie tej czynności. Wymaga to oczywiście pewnej wprawy, ale sam proces nie jest szczególnie trudny i z biegiem czasu wszystko będzie szło coraz sprawniej.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe? Oto krótka instrukcja:

  1. Za pomocą pilnika nadaj paznokciom pożądany kształt, np. zaokrąglony, szpiczasty czy migdałowy,
  2. Zadbaj o skórki, wycinając je precyzyjnie,
  3. Użyj polerki, by zmatowić powierzchnię paznokci,
  4. Wyczyść paznokcie preparatem odtłuszczającym,
  5. Nałóż bazę i utwardzaj ją przez 2 minuty w lampie UV,
  6. Bardzo dokładnie zaaplikuj lakier o wybranym przez siebie kolorze – i ponownie użyj lampy przez 2 minuty,
  7. Całość pokryj topem (czyli lakierem, który stosuje się na wierzch) i utwardź promieniami UV przez 2 minuty,
  8. Zastosuj odtłuszczacz i oliwkę lub krem.
paznokcie hybrydowe jak zrobić wzorki

Paznokcie matowe – hit ostatnich lat

Wiemy już, jak zrobić paznokcie hybrydowe w tradycyjnej, błyszczącej odsłonie. Warto pamiętać, że takie wykończenie nie jest jedyną z możliwych opcji. Coraz większym zainteresowaniem wśród pań cieszą się także modne w ostatnich sezonach paznokcie matowe. Aby uzyskać taki efekt, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni produkt. Chodzi tu o matowy lakier – tych na szczęście w sklepach nie brakuje, a na klientki czeka cała paleta różnorodnych kolorów. Warto zakupić również specjalny do tego celu rodzaj topu. Produktem tym pokrywa się pomalowane hybrydowym, błyszczącym lakierem paznokcie, w szybki sposób zmieniając je w matowe.

Stylizacja paznokci hybrydowych

Trzeba przyznać, że paznokcie hybrydowe – zarówno matowe, jak i błyszczące – są dość proste do wykonania, choć na pewno cały proces trwa dłużej niż w przypadku manicure tworzonego tradycyjnym lakierem. Efekt jest jednak zaskakująco piękny, a taka minimalistyczna wersja to klasa sama w sobie.

Osoby, które wolą jednak nieco więcej paznokciowego szaleństwa, mogą skusić się na specjalne metody stylizacyjne, np. ombre, arielle, water marble czy one stroke, a także dowolne wzory w postaci motywów roślinnych czy graficznych. Wiele pań decyduje się na zastosowanie zdobień z wykorzystaniem m.in. specjalnych pyłków, naklejek, stempli, cyrkonii, cekinów czy kryształków diamentów. Wariantów jest mnóstwo – dziś na paznokciach można stworzyć właściwie wszystko.