Makijaż dla niebieskich oczu – spraw sobie zniewalające spojrzenie!

Kobiety z niebieskimi oczami często zastanawiają się nad tym, jaki makijaż dobrać do swojej jasnej urody, aby nie przesadzić. Często widzimy na ulicach kobiety, które mają na twarzy nadmiar kolorów i cieni do powiek. Najczęściej wygląda to nienaturalnie i po prostu brzydko. Niebieskie oczy są na tyle specyficzne, że makijażem można zepsuć ich magię. Ale w przypadku, gdy znamy kilka makijażowych sztuczek możemy sprawić, że nasze spojrzenie będzie hipnotyzować. Sprawdźmy więc, jak wykonać makijaż niebieskich oczu, aby uwydatnić ich głębię i piękno!

Jakie cienie do niebieskich oczu?

Posiadaczkami niebieskich tęczówek są najczęściej panie z blond włosami. Ich błękitne oczy i jasna karnacja są niesamowite same w sobie i tak naprawdę nie potrzebują wiele, aby zachwycać. Jak wiadomo większość blond kobiet posiada także jasne brwi oraz rzęsy, przez co często wyglądają, jakby ich nie miały w ogóle. Jest to ich duży kompleks, dlatego większość pań decyduje się na ciemny makijaż lub hennę. Wykonują także makijaż powieki, aby uwydatnić kolor tęczówki. Ciemniejsze odcienie często uwydatniają błękit oczu. Tylko jak to zrobić i jak wybrać ten odpowiedni. Aby dobrać idealny kolor warto zapoznać się z kołem barw, aby zobaczyć, które kolory i tonacje najlepiej się ze sobą komponują. Najważniejsze jest, aby nie łączyć ze sobą tych samych kolorów, ponieważ efekt może być niesatysfakcjonujący. Kolory mogą się zlewać i nawet optycznie gryźć ze sobą. W niektórych przypadkach takie połączenie może być w porządku, jednak lepiej oddać się w ręce profesjonalisty, aby nie straszyć ludzi na ulicy. Gdy nie jesteśmy pewne naszych umiejętności makijażowych nie szalejmy z odcieniami. Często wystarczą kolory nude lub brązy i wytuszowanie rzęs, aby nadać naszemu spojrzeniu odrobiny magii. W kole barw z niebieskim najlepiej prezentują się odcienie pomarańczu, czyli miedziany, brzoskwiniowy, nude, jasny brązowy. Jeśli chcemy mocno podkreślić nasze spojrzenie, powinnyśmy wybrać kolory złote, miedziane i brązowe. Mieszając wszystkie z nich można uzyskać ciekawe efekty i idealny kontrast z błękitem.

Niebieskie oczy – makijaż dla jasnej karnacji

Jeśli już wiemy, jakie cienie są dla nas najbardziej odpowiednie, powinnyśmy zastanowić się nad tuszem do rzęs i brwiami. Nie szalejmy z najciemniejszym odcieniem czerni, ponieważ będziemy wyglądać bardzo nienaturalnie. Postawmy raczej na brązowy tusz oraz brązową kredkę lub cień do brwi. Aby uwydatnić nasze błękitne spojrzenie możemy zdecydować się na narysowanie kresek na powiece zaraz nad granicą rzęs. Taki zabieg może optycznie powiększyć oczy i dodatkowo nadać naszemu spojrzeniu pazur. Rysowanie kreski eyelinerem nie jest takie proste, ponieważ idealna kreska wymaga sporo wprawy i pewnego ruchu. Jednak metodą prób i błędów nauczymy się robić ją bez pomocy profesjonalisty. Aby podkreślić błękitne oczy, ważne jest także odpowiednie dobranie koloru pomadki do ust. Najlepiej sprawdzą się tutaj wyraźne i żywe odcienie różu. Ważne, aby kolor był zdecydowany.

jakie cienie do niebieskich oczu

Jak wykonać delikatny makijaż podkreślający niebieskie oczy?

Makijażyści mówią – „im mniej, tym więcej”, co oznaczać może tylko to, abyśmy nie przesadzały z ilością kolorów i grubością warstw naszego make-upu. Ciemne i intensywne odcienie w dużych ilościach mogą obciążyć optycznie oko i dodać mu kilka niechcianych lat.