Henna brwi – w domu czy u kosmetyczki?

Henna znana jest z malowania i farbowania skóry oraz włosów od bardzo dawna. Dowody na jej użycie można odnaleźć pośród wykopalisk dawnego Egiptu. W starożytnym Egipcie henną malowano włosy, dłonie, stopy i paznokcie. W tamtym czasie do uzyskania mieszanki do farbowania rozdrabniano liście i mieszano je z mleczkiem wapiennym. Co w rezultacie dawało hennę w kolorze czerwonym, by uzyskać kolor ciemno brązowy dodawano substancje zawierające garbniki. We współczesnym świecie jest to zdecydowanie prostsze. Idziemy do kosmetyczki lub kupujemy gotowy produkt i wykonujemy taki zabieg w domu. Wszystko zależy od twoich upodobań. Zabieg henny nie jest wybitnie skomplikowany dlatego też możesz go zrobić samemu w domowym zaciszu.

Henna brwi i rzęs – przeciwwskazania

Głównym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest uczulenie. Alergia na parafenylenodiaminę czy na tzw. sztuczną hennę. Reakcja alergiczna może być różna, ale najczerwieniej występuje w formie silnego świądu, zaczerwieniania i opuchnięcia miejsca nałożenia henny. Wiec jeżeli nie wiesz czy jesteś uczulony, najlepiej to sprawdzić poprzez wykonanie testu. Test wykonuje się poprzez nałożenie odrobiny henny na określony czas na skórę, dobrze jest to zrobić na ręce. Jeżeli nie wystąpi reakcja alergiczna to bez zastrzeżeń można nałożyć ją na bardziej wrażliwe miejsce takie jak brwi. Kolejnymi przeciwwskazaniami mogą być stany zapalne, występujące otarcia, uszkodzenia naskórka, w okolicy brwi. W takim wypadku najbezpieczniej będzie zaczekać aż skóra się zagoi i zregeneruje.

henna brwi i rzęs

Henna brwi w domu

Wykonanie zabiegu henny w domu nie jest bardzo skomplikowane ani czasochłonne, dlatego kobiety często się na niego decydują. Istnieje wiele filmów instruktażowych i poradników które ci w tym pomogą. Całe szczęście produkty do tego przeznaczone też, nie wymagają od nas zbyt dużej wiedzy. Najczęściej wszystko jest wyjaśnione na opakowaniu produktu i jest to kwestia wymieszania ze sobą dwóch saszetek w małej miseczce. Najważniejsze przed przystąpieniem do zabiegu jest wykonanie dokładnego demakijażu brwi. Kolejnym krokiem jest przygotowanie henny, następnie przechodzimy do zabezpieczenia skóry która nie ma zostać zafarbowana. Linię brwi smaruje się wazeliną lub kremem. Nakładamy ostrożnie hennę i czekamy wyznaczony czas wskazany na opakowaniu. Ostatnim krokiem jest zmycie henny poprzez starcie mieszanki nasączonym wodą wacikiem kosmetycznym.

Henna dla blondynek

Twój kolor włosów nie ma większego znaczenia, odpowiednio dobrany kolor henny to coś co sprawi że będziesz wyglądać dobrze. Osoby, które posiadają włosy w kolorze blond też nie muszą się obawiać. Kolor dobieramy na podstawie odcienia tonu twoich włosów. Jeżeli twój blond jest bardzo chłodny, możesz zdecydować się na hennę o kolorze grafitowym. Jednak gdy wpada w ciepłe tony, wybierz brązową. By efekt był delikatniejszy skróć czas trzymania henny na włoskach, który zaleca producent na opakowaniu produktu. Pamiętaj że efekt farbowania henną nie jest permanentny, utrzymuje się on mniej więcej 2 tygodnie.