Jak działa krem do depilacji i jak go używać?

Depilacja to zabieg polegający na usuwaniu niechcianego owłosienia. Najczęściej przeprowadza się go w celu pozbycia się włosów z nóg, rąk, pach, a także miejsc intymnych. Zasadniczo wyróżnia się podział na depilację czasową oraz trwałą. W przypadku depilacji czasowej owłosienie usuwane jest na kilka dni lub tygodni, w stałej dochodzi do trwałego lub bezpowrotnego usunięcia włosów. Jeśli chodzi o metody czasowe, dużą popularnością cieszą się zabiegi z wykorzystaniem kremów do depilacji.

Krem depilacyjny i sposób jego działania

Podstawowym składnikiem kremów depilacyjnych są substancje chemiczne, takie jak kwas tioglikolowy, które po nałożeniu na skórę wnikają w nią, powodując rozpuszczenie keratynowej łodygi włosa. W związku z tym, że składniki aktywne nie docierają do cebulek włosowych, po kilku dniach od wykonania zabiegu włosy zaczynają odrastać, a zabieg trzeba powtórzyć. Aby zminimalizować ryzyko podrażnienia skóry, producenci kremów do depilacji dodają do nich substancje działające łagodząco i kojąco, takie jak gliceryna, wyciąg aloesu, czy też rumianku. Wśród składników znaleźć można również parafinę, d-panthenol oraz mocznik. Ze względu na zwiększoną wrażliwość skóry w niektórych partiach ciała producenci kremów do depilacji proponują różne rodzaje kremów. W sprzedaży dostępne są produkty przeznaczone do skóry normalnej, wrażliwej, naczynkowej, a także do depilacji twarzy oraz okolic bikini.

Depilacja kremem – zalety

Podstawową zaletą depilacji kremem jest łatwość stosowania tej metody usuwania owłosienia. Wystarczy równomiernie nałożyć na skórę preparat, a następnie odczekać kilka minut, aż substancja chemiczna spowoduje rozpuszczenie keratynowej struktury włosa. Kolejnym krokiem jest usunięcie kremu za pomocą szpatułki dołączonej do zestawu. Pozostałości po kremie należy zmyć, a skórę osuszyć. Dzięki temu, że substancje chemiczne głęboko wnikają w skórę, owłosienie jest usuwane równomiernie, a efekty utrzymują się dłużej niż podczas tradycyjnego golenia maszynką. W przeciwieństwie do innych metod usuwania owłosienia, depilacja kremem jest całkowicie bezbolesna, a duża ilość składników odżywczych i łagodzących sprawia, że skóra jest nawilżona i gładka. Regularne stosowanie kremów do depilacji powoduje, że odrastające włoski są osłabione, a przez to cieńsze i mniej widoczne. Warto podkreślić, że depilacja kremem należy do najtańszych metod usuwania niechcianego owłosienia.

Krem do depilacji – efekty stosowania

Liczne zalety sprawiają, że depilacja kremem cieszy się dużą popularnością. Aby efekty stosowania tego rodzaju zabiegów utrzymywały się długo, niezbędny jest przede wszystkim odpowiedni wybór preparatu. Przed dokonaniem zakupu należy zwrócić uwagę, by kosmetyk był dobrany do rodzaju skóry, a także depilowanych miejsc. Samodzielne przeprowadzenie depilacji kremem nie jest zajęciem długotrwałym  i zajmuje około 10-20 minut. Zastosowanie dobrej jakości produktu pozwala cieszyć się gładką skórą nawet przez 10-14 dni. Co istotne, odrastające włoski są lekko zaokrąglone, dlatego nie działają drażniąco na skórę.