Jakie rodzaje talii wyróżniamy?

Kobiece ciało jest piękne niezależnie od figury. Eksperci wyróżniają wiele różnych typów sylwetek, a podział ten w głównej mierze opiera się na wyglądzie talii. Niektórzy dzielą damskie sylwetki nawet na kilkanaście rodzajów, jednak podstawowy podział, który warto znać, dotyczy kilku głównych kształtów. Rozpoznanie swojego typu figury może pomóc dobierać takie ubrania, które podkreślą jej atuty, a ukryją mankamenty.

Popularne rodzaje talii

Za najbardziej atrakcyjną i kobiecą uważana jest wąską, wyraźnie zarysowana talia. Ten rodzaj talii występuje u tak zwanej klepsydry, którą cechują również pełne biodra i biust. Talia klepsydry jest co najmniej o 25% węższa niż jej biodra lub ramiona. Można powiedzieć, że sylwetka ta przypomina dwa odwrócone trójkąty, których punktem styku jest właśnie talia. Innym popularnym rodzajem figury jest jabłko. Podobnie jak to jest w wypadku klepsydry, biodra i biust u kobiet z tą figurą są obfite i szerokie. Jednak w sylwetce jabłka wcięcie w talii jest niemal niewidoczne. Brak wcięcia w talii jest też typowy dla figury kolumny- proporcjonalnej i prostej. Wiele kobiet ma natomiast talię, która nie jest ani bardzo wąska, ani też zupełnie niezauważalna. Lekko zarysowana talia jest charakterystyczna dla sylwetki gruszki, która posiada również mocno zaokrąglone biodra, małe ramiona i biust.

Jak zmierzyć swoją figurę?

Czytając opisy poszczególnych typów figury i porównując je z własnym wyglądem, zazwyczaj łatwo można przyporządkować się do któregoś z popularnych typów sylwetki. Czasem jednak korzystne może okazać się też poznanie swoich dokładnych wymiarów przy pomocy centymetra krawieckiego. Aby przystąpić do takiego pomiaru, należy mieć na sobie samą bieliznę lub jak najbardziej przylegające, gładkie ubrania. Nie bez znaczenia jest również postawa. Aby otrzymane wymiary były rzeczywiste, wymagana jest swobodna pozycja i wyprostowane plecy. Mierzenie dotyczy trzech głównych punktów figury- ramion, talii i bioder. W celu poznania wymiarów ramion, należy ułożyć ręce wzdłuż ciała i zmierzyć obwód w najszerszym miejscu, wraz z biustem. Jeśli chodzi o talię, jest ona najwęższym punktem sylwetki pomiędzy biustem i biodrami. To właśnie ten obwód nad pępkiem należy zmierzyć. Natomiast by zmierzyć biodra warto wiedzieć, że stanowią one najszersze miejsce, znajdujące się poniżej talii, a powyżej kolan. Poznane wymiary najlepiej od razu jest zapisać na kartce. Mierzenie jest znacznie łatwiejsze, gdy stoi się przed lustrem lub korzysta z pomocy drugiej osoby.

Ile wynoszą słynne  „idealne wymiary”?

Mówi się, że najbardziej atrakcyjne, pożądane wymiary kobiecej sylwetki to słynne 90-60-90. Co konkretnie to oznacza? Przyjęło się, że idealne proporcje damskie to 90cm w obwodzie biustu, 60 cm w talii oraz 90 cm w biodrach. Nie trudno zaprzeczyć, że taka sylwetka wygląda ponętnie. Nie należy jednak na siłę dążyć do ideału, który dla wielu kobiet jest po prostu nieosiągalny. Kobiety o każdej figurze mogą czuć się atrakcyjne i prezentować się zjawiskowo. Różnorodność jest piękna!