Kluczem do uzyskania maksymalnych korzyści i zwiększenia blasku jest wiedza, jak prawidłowo używać jadeitowych rollerów. Celem jest poprawienie przepływu limfy i zwiększenie metabolizmu tkanek, aby lepiej je dotlenić.
Jadeitowego rollera najlepiej używać od środka twarzy, kierując się do zewnętrznych jej części, czyli do węzłów chłonnych. Najlepiej zacząć od czoła i masować w kierunku skroni, następnie w dół do ucha, a później do policzków. Masaż policzków rozpoczyna się przy nosie i prowadzi schodząc do ucha.
Wykonując masaż samemu należy zwrócić uwagę na siłę nacisku – zwłaszcza w okolicach oczu. Gdy przyciska się kamień zbyt mocno, łatwo o siniaki. Warto spróbować przechowywać jadeitowy roller w lodówce, ponieważ ten rodzaj kamienia zaskakująco długo utrzymuje niską temperaturę, co wpływa korzystnie na poprawę mikrokrążenia, zamykanie porów i zmniejszenie wydzielania sebum. Nie należy jednak przechowywać rollera w zamrażarce – wówczas zamiast obkurczać naczynia, może przyczynić się do ich popękania!
Czym jest jadeitowy roller?
Jadeitowy roller to przyrząd kosmetyczny wykonany z jadeitu lub innych kamieni, który służy do masażu twarzy. Rollery nie są niczym nowym, zostały w ostatnim czasie zostały mocno rozsławione poprzez media społecznościowe, choć tak naprawdę w Chinach kryształy i kamienie używane są w pielęgnacji skóry od tysięcy lat.
Według medycyny chińskiej jadeit jest kamieniem „żadowym”, czyli młodości. Ma działanie odmładzające, wygładzające oraz zmienia szarą i zmęczoną cerę w promienną przywracając skórze witalność.
Jadeitowy roller jest nie tylko estetyczny, ale w większość korzyści wynika z tego, że jest zimny w dotyku – niektórzy entuzjaści przechowują go w lodówce. Praktyka stosowania zimna i ucisku na dany obszar stosowana jest od wieków, ponieważ działa niezawodnie. Zimno ogranicza przepływ krwi do określonego miejsca, a ciśnienie wypycha płyn zwany limfą do węzłów chłonnych, które go przetwarzają i odfiltrowują toksyny.
Jadeitowy wałek do twarzy i efekty jego stosowania
Stosowanie jadeitowego masażera gwarantuje skórze szereg korzyści. Przede wszystkim znacząco wpływa na odżywienie szarej i zmęczonej cery, zmniejsza opuchliznę i cienie pod oczami oraz wygładza drobne zmarszczki. Posiada również działanie liftingujące. Wszystko to można osiągnąć wykonując masaż regularnie. Pozytywnych efektów nie należy spodziewać się używając jadeitowego rollera raz na jakiś czas. Systematyczność i poprawne wykonywanie kosmetycznego zabiegu jest więc kluczem do sukcesu. Masaż powinno wykonywać się co dwa-trzy dni.
Sekret tkwi w zimnym dotyku, chłodny roller obkurcza naczynia krwionośne i rozszerzone pory. Działa on również jak drenaż, pobudzając krążenie limfy, usprawniając jej przepływ i przy okazji dotleniając skórę – zmienia ona barwę, przez co nie jest dłużej szara i zmęczona. Co więcej, regularny masaż jadeitowym rollerem może również przyczynić się do zmiany owalu twarzy, dzięki stałemu drenażowi limfy.