Suplementy na odchudzanie – które wybrać?

Suplementy odchudzające są najczęściej kupowanym preparatem bez recepty. Ludzie stosują je dodatkowo do zbilansowanej diety odchudzającej lub jako magiczny lek na spalenie tkanki tłuszczowej bez wyrzeczeń, diety i treningów. Oglądając reklamy suplementów odchudzających i patrząc na idealne talie i płaskie brzuchy na opakowaniach preparatów – powinniśmy podejść do tego z dystansem i nie dać się omamić. Bez zbilansowanej diety, bogatej w substancje odżywcze i witaminy oraz bez wszelkiej aktywności fizycznej – nie osiągniemy zbyt wiele. Zażywając suplementy warto pamiętać, że działają one tylko wspomagająco i nie wyleczą nas z otyłości bez naszej ciężkiej pracy. Tabletki na odchudzanie można podzielić na kilka rodzajów. Te spalające tkankę tłuszczową, hamujące apetyt i ochotę na słodycze oraz te suplementy, które blokują wchłanianie tłuszczów.

Czy najlepsze tabletki na odchudzanie to te spalające tłuszcz?

Suplementy spalające tkankę tłuszczową są najpopularniejszą formą tabletek odchudzających. Stosowanie tego typu preparatu zwiększa intensywność spalania niechcianego tłuszczu i przyspiesza tempo tego procesu. Ważne jest jednak, aby zażywanie tabletek połączyć z wysiłkiem fizycznym i regularnymi treningami, a także dobrze zróżnicowaną dietą. Tylko wtedy będziemy w stanie zauważyć efekty, a środek zadziała prawidłowo. Spalacze tłuszczu pobudzają produkcję ciepła (termogenezę) oraz stymulują układ nerwowy, co w efekcie przekłada się na poprawę wydolności naszego organizmu, redukcję zmęczenia i wzrost aktywności ruchowej. Odpowiednio dobrany suplement spalający nasz tłuszcz może przyspieszyć osiągnięcie zamierzonych celów.

Preparaty na odchudzanie hamujące łaknienie

Suplementy hamujące apetyt są polecane osobom, które mają złe nawyki żywieniowe. Regularne stosowanie pozwala na utrzymanie prawidłowej masy ciała. Niepohamowany apetyt niezwykle utrudnia przetrwanie na diecie i to właśnie przez niego osoby otyłe rezygnują z odchudzania. Łaknienie jest naturalną potrzebą naszego ciała, która jest regulowana przez ośrodek sytości i głodu w mózgu. Długotrwałe ograniczenie podaży kilokalorii jest w stanie zaburzyć jego prawidłowe działanie. Zaburzenia gospodarki węglowodanowo-insulinowej są w stanie niezwykle nasilić uczucie głodu. Suplementy hamujące łaknienie zawierają składniki takie jak: kofeina, błonnik pokarmowy, guarana, chrom, tyrozyna czy glukomannan. Tabletki przynoszą efekty tylko w połączeniu z odpowiednie dobraną dietą i aktywnością ruchową.

najlepsze tabletki na odchudzanie

Suplementy diety na odchudzanie, które blokują wchłanianie tłuszczów – jak działają?

Suplementy, które blokują wchłanianie tłuszczu wspomagają perystaltykę jelit i ograniczają wchłanianie tłuszczów, jednocześnie opóźniają proces opróżniania się żołądka, przez co zachowujemy uczucie sytości na dłużej. Takie tabletki są najczęściej wybierane przez sportowców, którzy pragną uzyskać wartościową masę mięśniową. Warto stosować je przed posiłkiem

Suplementy odchudzające – czy warto je stosować?

Warto stosować suplementy wspomagające odchudzanie, ponieważ możemy uzyskać dzięki nim lepsze i dużo szybsze efekty. Nie należy jednak zapominać, że to tylko wspomagacze i bez odpowiedniej diety i wysiłku nie spalą naszego tłuszczu. Warto zapamiętać, że są one tylko częścią składową naszej diety odchudzającej, a nie lekarstwem na otyłość.