Preparat na wypadnie włosów – co wybrać?

Wypadanie włosów może być wynikiem dziedziczności, zmian hormonalnych, stanów medycznych lub leków. Każdy może doświadczyć utraty włosów, ale częściej występuje u mężczyzn niż u kobiet. Za to kobiety są bardziej wrażliwe w tym temacie i to one częściej poszukują środków, które zapobiegną wypadaniu włosów. Na rynku jest wiele preparatów, które obiecują poprawę kondycji włosów oraz zmniejszenie ich wypadania. Najczęściej są to suplementy diety w formie tabletek lub kapsułek, ale również mogą to być produkty do stosowania zewnętrznego, takie jak maski czy wcierki. Rynek w tym zakresie oferuje nam bardzo wiele produktów.

Tabletki na wypadnie włosów

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby spowolnić lub zatrzymać wypadanie włosów. Ale to, co należy zrobić, zależy od przyczyny utraty włosów. Pamiętajcie, że każdy zrzuca włosy codziennie, co jest całkowicie normalne. Lecz kiedy zauważasz że, utrata włosów utrzymuje się, powinieneś udać się do lekarza. Twój lekarz może zdiagnozować, czy utrata włosów jest spowodowana problemami z tarczycą, stresem, infekcjami skóry głowy, łysieniem androgenicznym lub po prostu starzeniem się. Według specjalistów najskuteczniejszą metodą w walce z wypadaniem włosów jest stosowanie suplementów diety w tabletkach. Na rynku farmaceutycznym jest duży wybór specjalnych preparatów, działających na wypadanie włosów od wewnątrz. Głównym celem stosowania takich tabletek jest odżywianie cebulek włosa i wspieranie ich naturalnego wzrostu. Co powoduje, że mniej włosów wypada, a rośnie więcej nowych bardziej odpornych na uszkodzenia.

Jaki lek na porost włosów?

Jak powszechnie wiadomo lakiem może być nie tylko tabletka, istnieją też lecznicze szampony, wcierki, ampułki, które mają pobudzić wzrost nowych włosów. Stosowanie kilku metod naraz może okazać się najbardziej skuteczne. Tabletki na porost włosów w składzie zawierają witaminy i minerały, które korzystnie wpływają na włosy. Należą do nich między innymi biotyna, selen czy cynk. Często stosowanymi składnikami w lakach na porost włosów jest też ekstrakt ze skrzypu polnego. Składniki te mają za zadanie wsparcie naturalnych procesów zachodzących w organizmie tak, aby zmobilizować włosy do intensywniejszego wzrostu. Stosowanie takich suplementów diety oraz codzienna pielęgnacja jest w stanie pobudzić włosy do intensywnego wzrostu. Warto do codziennej pielęgnacji stosować szampony i odżywki przyspieszające porost włosów, oraz takie, które zabezpieczą, nasze włosy przed uszkodzeniami.

lek na porost włosów

Tabletki na wzmocnienie włosów – składniki i właściwości

W zależności od producenta, składniki zawarte w tabletkach na wzmocnienie włosów może się diametralnie różnić, warto wybierać takie, które w swoim składzie mają witaminy i minerały. Naukowcy ustalili, że witaminy A, B, C, D, żelazo, selen i cynk są ważne dla procesów wzrostu włosów oraz do ich wzmocnienia. Biotyna czyli witamina B7 bierze udział w syntezie kwasów tłuszczowych w organizmie. Proces ten ma zasadnicze znaczenie dla cyklu życia włosów, jeśli mamy nie dobór tej witaminy może wystąpić utrata włosów. Żeń-szeń zawiera pewne fito chemikalia, które mogą sprzyjać wzrostowi włosów na skórze głowy. Produkt zawierający wszystkie te składniki, będzie odpowiednim wyborem. Takie suplementy diety można zakupić w każdej aptece i są ogólnie dostępne. Warto jednak przed podjęciem decyzji, które tabletki wybrać, udać się do lekarza, by postawił diagnozę, dlaczego włosy wypadają. W ten sposób łatwiej będzie wybrać odpowiedni produkt.