Jak dobrać kolor szminki?

Niejedna z nas stojąc przed lustrem zadaje sobie pytania: „Czy w tym kolorze szminki w ogóle mi do twarzy?”, „Czy ten kolor do mnie pasuje?”

Dzięki temu artykułowi już nigdy takie pytania nie pojawią się w Twojej głowie, gdyż zostały w nim zawarte podstawowe rady jak doskonale dobrać kolor swojej pomadki.

Kolor szminki a usta

Nie od dziś wiadomo, że czarny kolor wyszczupla. Kierując się tą zasadą, chcąc sprawić by wąskie usta wydawały się większe powinno się wybierać pomadki o jasnych i stonowanych barwach. Można dzięki nim uzyskać naturalny efekt pełniejszych ust, jak również w łatwy sposób za pomocą konturówki i pomadki poprawić ich asymetrię. Jeśli jednak nie jest dla Ciebie ważne optyczne powiększenie ust i dobrze czujesz się w odważnych i ciemnych kolorach, to warto pamiętać, że wyraziste usta zawsze dodają atrakcyjności kobiecie, a co za tym idzie – pewności siebie. Nie warto zastanawiać się co powiedzą inni na odważny kolor na ustach, gdy tylko masz na to ochotę, maluj usta na mocne kolory.

Usta matowe vs błyszczące

Wybierając wykończenie szminki, szczególną uwagę zwrócić trzeba na kondycję ust. Maty zawsze będą wysuszyć usta, a na już spierzchniętych – podkreślać suche skórki. Błyszczące pomadki nie dość, że pomogą nam dzięki swojej konsystencji nawilżać suche usta, to jeszcze przyczynią się do ich pełniejszego wyglądu. Jednak nie zawsze posiadaczki spierzchniętych ust muszą rezygnować z modnych, matowych pomadek. Gdy następnego dnia chce się w niej wystąpić warto wieczorem zrobić mocny peeling ust i nawilżać je na noc. Warto również pamiętać o piciu dużej ilości wody, co także korzystnie wpłynie na stan naszych ust.

Producenci szminek nie zamykają się teraz tylko w tych dwóch skrajnościach, ale dają swoim klientom wybór kilku różnych wykończeń znajdujących się pomiędzy matem, a błyskiem. Warto rozważyć, również takie niejednoznaczne wykończenia. Daje to możliwość jeszcze lepszego dopasowania szminki do siebie.

Jaki kolor szminki do Ciebie pasuje?

Najprostszą odpowiedzią na to pytanie jest stwierdzenie – taki w jakim czujesz się dobrze. Warto pamiętać, że nie zawsze, niezwykle modne maty czy ciemne burgundy są dla każdego. Kolor szminki powinien nie tylko być dobrany do urody posiadaczki, ale również do jej charakteru i okazji na jaką usta są malowane.

Często kolor szminki jaki nosimy jest z nami kojarzony, stanowi pewnego rodzaju matkę. Warto zadbać o to by kolor był niepowtarzalny. Nie trzeba zamykać się w gamie kolorystycznej oferowanej przez marki produkujące pomadki. Prostym trikiem jest wymieszane dwóch koloru że sobą, co spowoduje powstanie nowego, często unikalnego i nietuzinkowego koloru. To właśnie ten nowy kolor może zostać ulubieńcem na całe życie.

Warto więc eksperymentować zarówno z kolorem jak i wykończeniami. Dobrze dobrana pomadka będzie dodawać nie tylko urody, ale także pewności siebie posiadacze. Za pomocą szminki można też w bardzo łatwy sposób ukryć mankamenty naszych ust i przyczynić się do tego by wyglądały perfekcyjnie.