Dobry krem BB i CC – jaka jest różnica?

Od jakiegoś czasu kremy BB i CC robią szał na rynku kosmetycznym. Łączą w sobie wiele zalet – tych kosmetycznych, a także dermatologicznych. Jak się okazuje stały się produktami uniwersalnymi, których nie powinno zabraknąć w damskiej, jak i w męskiej kosmetyczce. Czym się od siebie różnią i dlaczego jest o nich tak głośno?

BB krem – co to jest?

Krem BB jest niesamowitą formułą, która została opracowana na początku lat 60. Tak naprawdę skrót bb, czyli „blemish balm” oznacza krem na skazy. Preparat został stworzony przez niemiecką dermatolog dr Christine Schrammek, której głównym zamysłem kremu była ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, a dodatkowo delikatne przykrycie niedoskonałości. Krem BB stał się hitem na rynku Azjatyckim i Europejskim. Dzięki swoim właściwościom nawilżającym i delikatnie kryjącym, może sprawić, że nasza skóra będzie lśniąca i naturalnie gładka.

Czy naturalny krem BB jest produktem unisex?

Przez swoje dermatologiczne działanie po krem BB sięga coraz więcej osób marzących o pięknej i odżywionej skórze. Do tej grupy zaliczają się również mężczyźni, którzy pragną poprawić wygląd swojej cery. Krem BB stał się najatrakcyjniejszym produktem w Azji, ponieważ tamtejsi mieszkańcy kładą ogromny nacisk na pielęgnacje skóry. W Europie wprowadzono szereg firm z produktami tego typu, jednak mężczyźni jeszcze się do niego przekonują. Poza właściwościami kryjącymi krem BB gwarantuje wysoką ochronę przed promieniami UV i wszelkimi czynnikami zewnętrznymi. Formuła zachęca osoby każdej płci do stosowania, bo przecież problemy i niedoskonałości nie trafiają się tylko kobietom.

Czym jest CC krem?

Krem CC różni się nieco od kremu BB, ponieważ jego głównym zadaniem jest kontrolowanie barwy naszej skóry. Jego skrót wywodzi się z angielskiej nazwy – „color control”, co oznacza po prostu kontrolę nad kolorytem cery. Znaczy to, że jest on bardziej kryjący od kremu BB, ponieważ zawiera pigment. Krem CC jest polecany osobom z przebarwieniami skóry i większymi niedoskonałościami. Świetnie spisuje się u osób posiadających piegi, zaczerwienienia i trądzik.

krem bb a cc

Krem CC, czy krem BB ? – jaki wybrać?

Warto wiedzieć, że oba kremy – krem BB oraz CC zawierają w sobie sylikony, które mają za zadanie naturalnie wygładzić skórę. Jeżeli posiadamy cerę ze skłonnościami do zatykania porów i trądziku, powinniśmy zadbać o odpowiednie oczyszczenie skóry. Należy pamiętać o codziennym demakijażu i myciu twarzy. Świetnie sprawdza się również stosowanie pilingów jeden lub dwa razy w tygodniu, aby mieć pewność, że pozbyliśmy się nadmiaru produktu i naskórka. W przypadku poważniejszych problemów skórnych wskazana jest konsultacja z lekarzem dermatologiem. Może się okazać, że takie kremy nie są dla nas wskazane. Musimy również wiedzieć, że krem BB lub krem CC nie spełnią wszystkich oczekiwań naszej skóry, dlatego proponuje się stosowanie dodatkowej pielęgnacji w postaci nawilżania, oczyszczania i odżywiania skóry. Wtedy krem przyniesie lepszy efekt. Wybór kremu BB i CC jest kwestią indywidualną. Niektóre osoby lubią mieć naturalny look z lekkim kryciem, natomiast inni wolą widoczny makijaż. Dlatego wybór należy do Ciebie i do potrzeb Twojej cery.